O NÁS

P/\ST

Alternativní / experimentální rap s nášlapem do tvrdé elektroniky. Pokus o přesah. Divadlo. Show. Pohyb. Hype. Dvě entity, jedna energie. Když to není nahlas, tak to není dobrý. Zahřátí prokřehlých rukou o hořící kapitol. Žádná crew, ale dvouhlavej palcát.

Pražské duo P/\ST jde záměrně proti proudu domácí rapové scény a na její myšlenkovou vyprázdněnost nabízí lék v podobě vynalézavých i surreálných textů. Ivo Sedláček a Dan Kranich se potkali na pražské DAMU a v roce 2019 skončili na druhém místě v hitparádě pro nové naděje domácí hudební scény Startér na Radiu Wave. Debut Expedice do vnitrobloku se setkal s vřelým ohlasem, stejně jako jejich energické koncerty a dovedl je až k nominaci na cenu VINYLA v kategorii objev roku. „Rapové duo čapne pod krkem a chytí do svého flow a temných beatů. Objev Besedy, uhranutí, úkaz, který budu rozdýchávat dlouho,“ napsala po jejich vystoupení na Besedě u Bigbítu Veronika Miksová na www.fullmoonzine.cz. (z webu vinyla.cz)

Mimo jiné kapela složená ze dvou divadelníků (oba jsou herci a Ivo Sedláček zároveň pracuje jako skladatel scénické hudby) obdržela v roce 2020 Cenu divadelní kritiky za hudbu roku v inscenaci Šílený Herkules, ze které vzniklo album HYBRIS. V roce 2022 pak vytvořili originální soundtrack k inscenaci Smutek sluší elektře v Národním divadle Brno a tamtéž ho pravidelně hrají živě. 

Kapela pravidelně koncertuje po celé republice a na Slovensku. Má za sebou desítky koncertů od malých klubů a festivalů až po ty největší jako je Beseda u Bigbítu, POP MESSE nebo Pohoda.

DAN KRANICH (* 1992)

Vystudoval DAMU na katedře alternativního a loutkového divadla v ateliéru Tomáše Měcháčka. Během studií spolupracoval s několika nezávislými pražskými divadly: Letí, Tygr v tísni, DAMÚZA. První angažmá dostal v Naivním divadle v Liberci, kde působil dvě sezóny. Posléze přesídlil do Jihočeského divadla, kde byl v angažmá do konce minulé  sezóny. Nyní je na volné noze a spolupracuje s několika pražskými divadly. Se svým spolužákem Ivo Sedláčkem tvoří hudební duo P/\ST. Získali Cenu divadelní kritiky za hudbu k inscenaci Šílený Herkules.

IVO SEDLÁČEK 

Ivo Sedláček vystudoval herectví na Ostravské konzervatoři (2005–2009) a na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU v Praze (2012–2016). Po studiích se pohybuje na volné noze, buď jako performer v oblasti současného tance, nebo herec, loutkář, hudebník, a v poslední době především jako autor scénické hudby. Je spoluzakladatelem kapely P/\ST a součástí hudebně-divadelní skupiny Fekete Seretlek. V období 2017–2019 vyučoval loutkohorectví na Vyšší odborné škole herecké v Praze. V roce 2016 dosáhl širší nominace na cenu Thálie za výkon v inscenaci Gossip (Lenka Vagnerová & Company), v témž roce byl také nominován na Cenu divadelní kritiky v kategorii talent roku a ocitl se v nominacích na Výroční ceny Opera PLUS v kategorii tanečník roku. V roce 2019 získal cenu Mateřinky za zvukově-hudební plán inscenace Myši patří do nebe (divadlo Lampión, Kladno).

P/\ST

Alternative / experimental rap with a touch of hard electronics. Theatre. Show. Movement. Hype. Two entities, one energy. If it's not loud, it's not good. Warming fragile hands by a burning capitol. No crew, but a double-headed mace.