P/\ST: Paternoster Session

„Na chvilku jsme se dokonce zasekli! Asi na patnáct minut a ve třech lidech, takže jsme se vlastně ocitli sami v pasti,“ zhodnotili jízdu oběžným výtahem rappeři P/\ST. Ti v rámci Paternoster Session vybrali skladbu Kafkaz, která zároveň otevírá jejich letošní nahrávku Expedice do vnitrobloku. 

P/\ST jsou sice poměrně novým jménem v rámci tuzemského experimentálního rapu, mají už ale na kontě druhé místo v hitparádě neobjevených Radia Wave Startér a několik vystoupení na letních festivalech v Čechách i na Slovensku. Kabinka rozhlasového páternosteru podle nich rozhodně patří k nejmenším místům, kam svou hudbu zatím dostali.

Do stísněných podmínek kabinky oběžného výtahu, takzvaného páternosteru, se v aktuální sérii postupně vměstnalo šest rapových skupin či jednotlivců. Kromě Maniaka, který celou sérii odstartoval, se do věčně obíhající technické památky v budově rozhlasu na Vinohradské ulici nacpali například celí PSH. Z labelu Milion+ se představí původem táborský rapper Hasan. Kabinku našeho páternosteru navštívil i James Cole, spoluzakladatel kultovních Supercroo, vlastník mnoha alter eg, který loni vydal desku Stanley Kuffenheim.